IN CONCERTO – Hudba plná barev a emocí

IN CONCERTO (Jiří Škorpík a David Uličník)

     Jejich hudebním zázemím je už roky 4TET Jiřího Korna přesto se dvě výrazné osobnosti tohoto populárního kvarteta, JIŘÍ ŠKORPÍK a DAVID ULIČNÍK, sešli s chutí nad zcela novým hudebním projektem. Říkají si IN CONCERTO a v jejich podání zaslechnete skutečné multižánrové hody. Na koncertním pódiu rozehrávají hudbu plnou barev a emocí, ve které zaznívají žánry a styly minulých století i moderní současnosti.“Cílem nového projektu IN CONCERTO je hledat nové hudební cesty.“ – říká David UličníkTento projekt vznikl na základě přirozeného tvůrčího přetlaku Jiřího Škorpíka. Jako skladatel a aranžér měl v hlavě plno nápadů, které nešlo v domovském 4TETu realizovat. Zatímco 4TET je založen na vokální harmonii, IN CONCERTO je projektem, ve kterém jsou důležitou součástí hudební nástroje, práce s aranžemi a akustickým zvukem. Ke spolupráci proto přizvali špičkové hráče Ivana Vokáče (violoncello, piano), Davida Holého (kytary) a Pavla Plánku (perkuse). Multiinstrumentalista Jiří Škorpík pak střídavě hraje na piano, klarinet a různé flétny. David Uličník se s lehkostí pohybuje v mnoha pěveckých stylech od jazzu, přes muzikál až po svět klasické hudby. Ve skupině proto jeho unikátní hlas souzní s ostatními hráči, jakoby on sám byl jedním z nástrojů.

     IN CONCERTO nabízí široký repertoár hudebních skvostů. Díky vytříbené hudební vizi lze v jediný večer vyslechnout perly italských skladatelů, Leoše Janáčka, vlastní autorské písně Jiřího Škorpíka i hity současných tvůrců populární hudby.

IN CONCERTO jsou výběrovým seskupením špičkových osobností, které kromě hudby spojuje jedinečný cíl: Nabídnout posluchačům hudbu plnou barev a emocí.