VÍŠ PŘECE, ŽE NESLYŠÍM, KDYŽ TEČE VODA

divadelní představení

 Autor: Robert Andrerson  Režie: Pavel Háša

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hrají: Petr Nárožný, Václav Vydra, Naďa Konvalinková,  Libuše Švormová, Eva Janoušková a Jiří Ptáčník

Tři příběhy (Poznání šokem, Stopy holubic, Já jsem Herbert), které nám autor líčí, jsou velice směšné, ale velice lidské. V jistých obměnách mohou potkat každého z nás.  O čem pojednávají jednotlivé příběhy?

V prvním – Poznání šokem – řeší ředitel divadla s avantgardním autorem  v době vzniku hry (1967) choulostivý záměr uvést na scénu nahatého chlapa. Ředitel chce dokázat, že nenajdou herce, který by si takovou roli chtěl zahrát, ale připlete se do toho ke všemu odhodlaný šmírák a aby dostal šanci, je ochoten udělat cokoli.

Ve druhém – Stopy holubic – řeší unavený manželský pár s prodavačem nábytku problém odděleného lože, dokud se k tomu nenachomýtne mladá samička , která zatím touží po loži společném.

Poslední – Já jsem Herbert – je divácky vděčným zážitkem: dialog věkem již popleteného páru, zapomínajícího nejenom co řekli před okamžikem, ale přimíchávajícího do rozhovoru jména a milenecké historky, které prožili s někým jiným. Publikum získává  explukovnicky zdravě natvrdlý Petr Nárožný.

Produkce: agentura HARLEKÝN

Délka: 135 min., vstupné 470,- Kč.